Chov a prodej leguánů zelených

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

Polykarbonátový box pro chov leguánů. Po dohodě můžu dodat.

Chov leguána je snadný, finančně nenáročný. Zvládne ho každý, tedy i začátečník.

Leguán je letargický ještěr, který většinu času leží na větvi. Nepotřebuje proto tak rozměrné
terárium, jak by se mohlo zdát nebo jak se někdy nesprávně doporučuje.
Stěny potažené pletivem umožní leguánům šplhat po nich a využít maximálně celý prostor.
Šikmo nebo vodorovně upevněná silná větev nebo palandy zajistí leguánovi místo k odpočinku. Bude se téměř celou dobu zdržovat na větvi, z níž sleze jen v době krmení.
Nad větev umístěte žárovku, jíž bude terárium vyhřívané. Vhodné a osvědčené jsou bodové žárovky osram spot 60W - 75W. Umístěte ji tak, aby pod ní bylo na větvi 30 – 35 stupňů C,ale tak, aby se o ni leguán nemohl popálit.
Můžete instalovat také zářivku, která bude prosvěcovat terárium. Zářivka má pouze dekorativní roli, pro leguána není potřebná.
Bude-li leguán v létě aspoň občas vystaven slunečnímu svitu, není třeba nádrž vybavovat UV zdrojem. V zimě lze UV záření nahradit podáním vitamínu D 3.
Osvětlení je vhodné zapínat spínacími hodinami. Leguánovi tak zajistíme stejný režim po celý rok, tedy i při vaší nepřítomnosti.
Postačí, budete-li svítit 8 – 10 hodin denně. V noci může teplota klesnout na pokojovou teplotu.
Podklad nádrže můžete vytvořit libovolným materiálem (mulčovací kůra, linoleum, umělý trávník, dřevěné hobliny apod.). Pak už stačí pořídit misku na vodu a krmení a terárium je připraveno.
Máte-li možnost, můžete chovat leguána celé léto venku. Leguáni milují slunce. Pobyt na slunci jim velmi prospívá. Na slunci plně vynikne jejich zabarvení. Ti nejlépe vybarvení, výběroví, už z dálky září jako drahokamy.
Leguáni mají rádi vodu. Líbí se jim, když je občas postříkáte rozprašovačem nebo PET lahví s dírkami ve víčku.
Dobře živený dospělý leguán vydrží několik dní bez potravy a neuškodí mu to. Výživová kondice se pozná podle síly kořene ocasu. Tam mají zásobu energie.
Pravidelné krmení potřebují mláďata do 6 měsíců a gravidní samice.
Leguána můžete pravidelně pouštět. Rychle se naučí vracet se sám do terária. Pokud má volnost, položí se na okenní parapet, vyhřívá se a pozoruje okolí.
· Někdo chová leguána v bytě zcela volně. Podle mého názoru je chov v teráriu, které může být i otevřené, ale v případě potřeby je lze zavřít, vhodnější.

Prémiově vybarvený chovný samec leguána zeleného

Týdenní mládě leguána.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA
Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Jeteloviny a listy pampelišek obsahují vysoké množství organického vápníku a ten je nepostradatelný pro mládě v růstu. V zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor. Není to nezbytné krmivo. Teď na jaře krmím téměř výhradně listy pampelišek.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Iguana Iguana

.


.

.
© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři