Doplňkové směsi pro leguány

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

DOPLŇKOVÉ, VITAMÍNOVÉ A MINERÁLNÍ SMĚSI

Pokud budete používat potravu z přírody (pampeliška, jetel, vrbové listí), není třeba leguánům podávat ani vitamíny, ani minerální látky. V zimě, kdy je běžně dostupná potrava nekvalitní, protože salát i čínské zelí pochází ze skleníků, kde jsou pěstovány pod umělým světlem a silně přihnojovány, aby dosáhly požadované velikosti, je třeba doplnit krmivo vhodnou vitamínovou a minerální směsí. Stačí jednou týdně trochu přidat ke krmivu (posypat).

Výběrový standart.

Slunící se mládě.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA


Do mé připravované knihy o chovu leguánů zelených v Evropě poptávám fotky terárií, venkovních vývěhů a jakýkoliv zajímavý příběh týkající se chovu leguánů. Mám zájem i o historii chovu od 2 světové vákly. Pokud se chcete podělit, materiály mi prosím pošlete na janrehacek@seznam.cz. Do předmětu dejte " materiály pro knihu" a datum. To budu považovat jako souhlas s publikováním. Budete li si přát uvést jméno tak mi to prosím přímo napište jinak automaticky zdroj nikde neuvádím. Pokud originální text pozměním výrazněji než je běžná korektura bude to uvedeno. Zřejmě použiji jen část materiálů ale za všechny materiály jsem vděčný a po dokončení pošlu e knihu. Předpokládaný termín vydání je konec listopadu 2022 Mám zájem pouze o originální dosud nikde nepublikované materiály. Děkuji za podporu :-) Jan Řeháček

Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Jeteloviny a listy pampelišek obsahují vysoké množství organického vápníku a ten je nepostradatelný pro mládě v růstu. V zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor. Není to nezbytné krmivo. Teď na jaře krmím téměř výhradně listy pampelišek.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Kuk
© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři