Doplňkové směsi pro leguány

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

DOPLŇKOVÉ, VITAMÍNOVÉ A MINERÁLNÍ SMĚSI

Pokud budete používat potravu z přírody (pampeliška, jetel, vrbové listí), není třeba leguánům podávat ani vitamíny, ani minerální látky. V zimě, kdy je běžně dostupná potrava nekvalitní, protože salát i čínské zelí pochází ze skleníků, kde jsou pěstovány pod umělým světlem a silně přihnojovány, aby dosáhly požadované velikosti, je třeba doplnit krmivo vhodnou vitamínovou a minerální směsí. Stačí jednou týdně trochu přidat ke krmivu (posypat).

Výběrový standart.

Slunící se mládě.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA


Nádherná mláďata s prémiovým zářivě zeleným vybarvením. Nejbarevnější smaragdová forma kterou odchovávám pouze já. Mláďata jsou nalíhlá v červenci, jsou osondována a rozdělena podle pohlaví.

Pokud bych si pořizoval leguána zeleného jako mazlíčka chtěl bych barevné ušlechtilé mládě z ověřeného chovu se zárukou, protože leguán je společník na více než 10 let. Přesně taková mláďata nabízím. S chovem a péčí o leguána poradím.

Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Kvetoucí lichořeřišnice je nutričně dokonalá potrava pozdního léta a podzimu a leguáni ji milují. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Tohle je nejlepší krmivo pro mladé leguány zelené. Teď v zimě jsou mláďata zvyklá na směs salátů. Žerou všechny saláty co jdou koupit a jako doplněk jemně strouhanou mrkev a banán. Chovným leguánům i mláďatům v zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Kuk
© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři