Chov a prodej leguánů zelených

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

.Leguáni zelení v mutaci albino

Genetika leguánů

Zlatý leguán je mutace albino. To znamená, že má geneticky podmíněnou blokaci melaninu. Gen albino je recesivní. Zkříží-li se spolu zlatý a zelený leguán jejich potomstvo bude klasicky zelené ale ponese albino gen. Vzniknou tzv. heterozygotní zvířata. Pokud se tento heterozygotní leguán spáří se zlatým albino leguánem polovina mláďat bude zlatá a polovina budou heterozygotové. Spáří li se dva zelení heterozygotní leguáni, kteří nesou albino gen, bude čtvrtina mláďat zlatých, čtvrtina klasických zelených a zbylá polovina budou heterická zvířata. V tomto případě ale nelze poznat, které zvíře je nositelem albino genu. Takové zvíře se pak označuje jako 66% hetero. Je-li nositelem albino genu, je nutné ověřit tzv. inspekčním odchovem. A nakonec spářením heterického leguána s klasickým zeleným dostanete klasicky zeleně zbarvené potomstvo které bude z poloviny heterické s albinogenem a druhá polovina bude klasická. Taková zvířata označujeme jako 50% hetero a rozlišit jdou také pouze inspekčním odchovem

Leguán zelený albino

Týdenní mládě leguána.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA


Nádherná mláďata s prémiovým zářivě zeleným vybarvením. Nejbarevnější smaragdová forma kterou odchovávám pouze já. Mláďata jsou nalíhlá v červenci, jsou osondována a rozdělena podle pohlaví.

Pokud bych si pořizoval leguána zeleného jako mazlíčka chtěl bych barevné ušlechtilé mládě z ověřeného chovu se zárukou, protože leguán je společník na více než 10 let. Přesně taková mláďata nabízím. S chovem a péčí o leguána poradím.

Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Kvetoucí lichořeřišnice je nutričně dokonalá potrava pozdního léta a podzimu a leguáni ji milují. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Tohle je nejlepší krmivo pro mladé leguány zelené. Teď v zimě jsou mláďata zvyklá na směs salátů. Žerou všechny saláty co jdou koupit a jako doplněk jemně strouhanou mrkev a banán. Chovným leguánům i mláďatům v zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Mláďata v ruce

© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři