Chov a prodej leguánů zelených

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

ROZMNOŽOVÁNÍ

Líhnutí leguánů

V přírodě se leguán páří v období sucha a mláďata se líhnou na začátku období dešťů, kdy je dostatek potravy.
V zajetí se leguán páří nejčastěji v listopadu. Není to ale pravidlo. Vlivem domestikace i dobrých životních podmínek může dojít k páření i líhnutí během celého roku.
Moji leguáni pohlavně dospívají ve třech letech, některé samice o rok později.
Leguáni se páří nejčastěji, když jsou puštěni z terária.
Gravidní samice vyhledává nejteplejší místo v teráriu a přijímá značné množství potravy. Proto by měla být jejich potrava obohacena vápníkem a vitamíny.
Pro gravidní samice vložte do terária kladiště (plastová bedýnka s vhodným substrátem, např. rašelina atd. Já používám nízkou bednu na maso, do níž dám listovou hrabanku s pískem, pod bednami je položena topná fólie 7 W což zvyšuje teplotu substrátu a stimuluje samice k vykladení snůžky do substráku v bedně.
Samice klade vejce dva až tři měsíce po páření. Většinou je zahrabe do substrátu. Někdy ale klade přímo z větve nebo kdekoli po nádrži. Taková snůška je většinou ztracená.
Vejce musíme inkubovat při teplotě 29 až 31 stupňů C po dobu dvou až tří měsíců, než se z nich vylíhnou mláďata.

Samice snáší vejce
Vajíčka leguána zeleného Klubající se mládě

Pár leguánů zelených.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA
Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Jeteloviny a listy pampelišek obsahují vysoké množství organického vápníku a ten je nepostradatelný pro mládě v růstu. V zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor. Není to nezbytné krmivo. Teď na jaře krmím téměř výhradně listy pampelišek.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Líhnoucí se mládě
.

.
© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři