Chov a prodej leguánů zelených

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

ROZMNOŽOVÁNÍ

Líhnutí leguánů

V přírodě se leguán páří v období sucha a mláďata se líhnou na začátku období dešťů, kdy je dostatek potravy.
V zajetí se leguán páří nejčastěji v listopadu. Není to ale pravidlo. Vlivem domestikace i dobrých životních podmínek může dojít k páření i líhnutí během celého roku.
Moji leguáni pohlavně dospívají ve třech letech, některé samice o rok později.
Leguáni se páří nejčastěji, když jsou puštěni z terária.
Gravidní samice vyhledává nejteplejší místo v teráriu a přijímá značné množství potravy. Proto by měla být jejich potrava obohacena vápníkem a vitamíny.
Pro gravidní samice vložte do terária kladiště (plastová bedýnka s vhodným substrátem, např. rašelina atd. Já používám nízkou bednu na maso, do níž dám listovou hrabanku s pískem, pod bednami je položena topná fólie 7 W což zvyšuje teplotu substrátu a stimuluje samice k vykladení snůžky do substráku v bedně.
Samice klade vejce dva až tři měsíce po páření. Většinou je zahrabe do substrátu. Někdy ale klade přímo z větve nebo kdekoli po nádrži. Taková snůška je většinou ztracená.
Vejce musíme inkubovat při teplotě 29 až 31 stupňů C po dobu dvou až tří měsíců, než se z nich vylíhnou mláďata.

Samice snáší vejce
Vajíčka leguána zeleného Klubající se mládě

Pár leguánů zelených.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA


Do mé připravované knihy o chovu leguánů zelených v Evropě poptávám fotky terárií, venkovních vývěhů a jakýkoliv zajímavý příběh týkající se chovu leguánů. Mám zájem i o historii chovu od 2 světové vákly. Pokud se chcete podělit, materiály mi prosím pošlete na janrehacek@seznam.cz. Do předmětu dejte " materiály pro knihu" a datum. To budu považovat jako souhlas s publikováním. Budete li si přát uvést jméno tak mi to prosím přímo napište jinak automaticky zdroj nikde neuvádím. Pokud originální text pozměním výrazněji než je běžná korektura bude to uvedeno. Zřejmě použiji jen část materiálů ale za všechny materiály jsem vděčný a po dokončení pošlu e knihu. Předpokládaný termín vydání je konec listopadu 2022 Mám zájem pouze o originální dosud nikde nepublikované materiály. Děkuji za podporu :-) Jan Řeháček

Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Jeteloviny a listy pampelišek obsahují vysoké množství organického vápníku a ten je nepostradatelný pro mládě v růstu. V zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor. Není to nezbytné krmivo. Teď na jaře krmím téměř výhradně listy pampelišek.

Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210Líhnoucí se mládě
.

.
© 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
Partneři