Chov a prodej leguánů zelených

tel: +420 603 992 210
e-mail: janrehacek@seznam.cz

Jméno: Petr T.

Dotaz: V ke konci prázdnin jsme se přetěhovali do jiného bytu, v předchozím bytě měl dost slunečního svitu a "přirozeného tepla ze slunce, nyní jej zahřívám žárovkou, začal odmítat stravu, chudne, nevím jestli třeba nemám pořídit silnější žárovku (nyní 60W klasická) či případně UV lampu, akvárium je rozměrově cca 1200×400×500, vybavení více méně jak je obecně popisováno,můžete nějak poradit?

Odpověď: Dobrý den,

problém může být v teplotě, intenzitě světla nebo v nějaké zdravotní komplikaci. Pokud máte leguána neznámého původu třeba z obchodu tak nechte udělat vyšetření trusu. Bude li výsledek pozitivní na parazity musíte leguána odčervit a doporučil bych i test na vyloučení kokcidií.
Dále je potřeba upravit osvit a vytápění. Leguán má rád světlo a teplo. K prosvícení terária doporučím nějaké "bio" lineární zářivky. Spektrum světla by mělo být co nejbližší slunečnímu spektru. Pro vyhřátí dejte 60W osram spot. Můžete dát i jinou výhřevnou žárovku ale tohle je ideální volba. Na výbojku tam nemáte prostor.
S pozdravem Jan Řeháček1 |2 |
 • Neváhejte se zeptat, rád Vám odpovím

 • Leguán zelený

  AKTUÁLNÍ NABÍDKA


  Nabízím mláďata leguánů zelených nalíhlých v červnu a červenci. Letos se povedlo odchovat vyjmečně krásná mláďata s prémiovým, zářivě zeleným vybarvením. Ideální na ochočení.

  Krmení mláďat - přes vegetační období krmím mláďata listy pampelišek, jetele, vojtěšky, luční směsí a lístky květů růží. Od půlky léta dávám také celé stvoly lichořeřišnice i s květy. Mláďata to během chvilky oškubou a nechají jen tuhé stvoly. Dospělí to sežerou i se stvoly. Kvetoucí lichořeřišnice je nutričně dokonalá potrava pozdního léta a podzimu a leguáni ji milují. Bohužel letos už mrazík lichořeřišnici zlikvidoval. Lichořeřišnice je na přemrznutí hodně citlivá. Doplňkově přidávám mačkaný banán. Jeteloviny a listy pampelišek obsahují vysoké množství organického vápníku a ten je nepostradatelný pro mládě v růstu. V zimním období zpestřuji potravu granulema Sera reptil Professional Herbivor. Není to nezbytné krmivo.

  Pro bližší informace mě kontaktujte na telefonním čísle: 603 992 210  Nadějné mládě leguána.
  © 2012 Jan Řeháček Všechna práva vyhrazena; design: Catosoft.cz
  Partneři